Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Християнська етика
Керівник гуртка

 

Світлана Іванівна Блінова

Сама назва гуртка «Основи християнської етики» вже говорить про те, що ми намагаємося опікуватись цінностями дитячої душі.  Найсприятливішим для морально-духовного виховання звичайно ж є період раннього дитинства, оскільки душа дитини схожа на чутливу кіноплівку і безперервно фіксує всі відчуття. А від того, яким дитина відкриє світ, багато в чому залежить її подальший духовний   розвиток.

Оскільки наш заклад відвідують діти, починаючи з 3 років, то ми маємо унікальну можливість сіяти зернятка духовності у душі найменших і намагаємось це робити так, щоб проростали паростки: 

Добра

Милосердя 

Доброзичливості

Турботливості

Співчуття

і в майбутньому дали хороший урожай високодуховності.

Як ми працюємо?

В нашому гуртку є 3 групи:

  І групу відвідують молодші дошкільники. Вона має назву «Малятко-янголятко». На кожне заняття до дітей приходить лялька-ангел,  як прообраз слухняного дитятка, і знайомить дітей з добринками серця та правилами доброчинної поведінки. Ляльці допомагають казкові герої з різних видів дитячих театрів (ляльковий, пальчиковий, "топотушки", настільний), радіо- та телеведучі, мультики на морально-етичну тему і різні види зображувальної діяльності.  Звичайно, дітям цікаво, але   головним є те, що дітям особливо важливо вірити, що їх люблять.

Діти, як квіти. Квіти чекають ранкового сходу сонця, щоб теплі промінці їх зігріли і лише тоді вони розкриваються і дарують свою красу. А діти чекають доброго, лагідного, теплого слова, любові, щоб зігріти ними свої сердечка. Наша справа сіяти добре і вічне. Діти довіряють ляльці, не ображають її, одним словом, вона має авторитет.

 ІІ групу відвідують діти старшого дошкільного віку. Навчальна програма різнопланова:

 • продовжують знайомитись із християнськими основами;
 • із змістом дитячої Біблії;
 • читають журнали;
 • дізнаються про основні християнські свята – Різдво, Великдень, Стрітення та інші;
 • приймають участь у розвагах на Покрови, до них приходить Святий Миколай, якому діти пишуть листи;
 • святкують День ангела.

Працюючи з цією групою, нас приємно радують ті моменти, коли ми спостерігаємо:

 • прояви доброзичливості, взаємодопомоги;
 • бажання допомогти (фреші для мами, коктейлі для братиків та сестричок);
 • турбота та опіка за меншими;
 • прагнення здійснювати добрі справи;
 • бажання виправити свої помилки.

Про все це ми дізнаємось з розповіді батьків.

  До ІІІ групи ходять діти молодшого шкільного віку. Цей гурток носить назву «Уроки духовності». У дітей формується  стійкий інтерес до біблійної літератури, відеофільмів, духовної музики. 

На заняттях  ми працюємо зі спеціальними робочими зошитами, граємо в шкільні рольові ігри, розігруємо проблемні шкільні ситуації, граємо в інтелектуальні ігри «Православний ерудит», беремо участь  у виставках, виготовляємо родинні подарунки до християнських свят. Одним словом, пропагується  любов до ближнього. Любов трактується не тільки ставленням до членів родини, друзів, а до всіх, кого ми зустрічаємо на життєвому шляху.

Звичайно вся ця робота проводиться за згодою батьків, за їх заявами. Ми намагаємося бути толерантними, тактовними, дипломатичними. І глибоко віримо,  що зерна духовності проростуть щедрим урожаєм.