Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

Всеукраїнський фестиваль патріотичних дій 

Журналісти дитячої розважально-пізнавальної газети "Прудкий Пензлик" взяли участь у Всеукраїнському фестивалі патріотичних дій, що проходив із 6 по 10 чеврвня 2016 року у Національному еколого-натуралістичному центрі (м. Київ). Фестиваль патріотичних дій - комплекс цікавих заходів, екскурсій та майстер-класів, метою яких є підтримка патріотичної діяльності молодих українців. Програма фестивалю була надзвичайно насиченою, тому наші журналісти вирішили щодня ділитися своїми враженнями у формі такого собі "щоденника". Багато фото дивіться у ГАЛЕРЕЇ.

День 1.

День перший був ознайомчим, проте не менш цікавим. На учасників чекало урочисте відкриття, де кожна команда презентувала свою область. Усі по черзі пройшли коло, і ними неможливо було намилуватися - красиві, усміхнені, у вишиванках та із національною символікою у руках. Переглянувши невеликий концерт, юні патріоти взяли участь у флешмобі, створивши "живу" карту України, а також випустили у небо голубів миру. Далі ми перейшли до зали, де кожна команда презентувала свою діяльність. Цікаво і приємно було дізнатися, скільки корисних і добрих справ роблять вихованці разом з педагогами в усіх областях - допомагають бідним, ветеранам, учасникам АТО та їх сім'ям, піклуються про природу та ще тисячі, на перший погляд, маленьких, але таких вагомих справ. Особливо зворушливим був виступ команди Донецької області, які так палко люблять Україну і ненавидять війну та роблять усе для збереження миру. "Кожен має бути на своєму місці та робити свою роботу," - ця неймовірно влучна фраза пролунала із вуст юної патріотки-донечанки під час їх виступу.

Ми презентували нашу дитячу розважально-пізнавальну газету "Прудкий Пензлик". Згадали заходи патріотичного характеру, які ми організовували ("Допоможемо героям!","Весна дарує життя"), та у яких брали участь ("Подаруй воїну свято", Мегамарш вишиванок, фестиваль "УкрОп"), а також презентували наш патріотичний спецвипуск. Керівник гуртка журналістики Вікторія Романченко прочитала власний вірш "Молитва любові", присвячений чеканню жінки чоловіка із війни, який викликав на очах у присутніх сльози. Також ми подарували примірник патріотичного спецвипуску "Прудкого пензлика" Національному еколого-натуралістичному центру, а ще 3 попросили їх передати українським бійцям, що проходять лікування у Київському військовому шпиталі. Ми були безмежно щасливі, коли після презентації до нас підходили люди та цікавилися нашою діяльністю, та це ще не все! Журналіст газети Міністерства освіти та науки України "Освіта України" попросила нас дати інтерв'ю. Ми залюбки розповіли їй про нашу діяльність. Ось такий насичений перший день. Завтра на нас чекають екскурсії, театр та екологічний квест. Має бути не менш цікаво!

День 2.

Наступний день видався не менш насиченим. Вже із самого ранку на нас чекала поїздка до Національного музею "Чорнобиль". Учасники змогли дізнатися більше та осягнути масштаби цієї катастрофи, а також на власні очі побачити події, що відбувалися у ніч на 26 квітня 1986 року, на зменшеній моделі ЧАЕС. Сумно, страшно, інколи навіть виступали сльози на очах, адже катастрофа призвела до непоправних наслідків та зламала тисячі доль. Але це - наша історія, тому знати її необхідно, аби не повторювати ті ж помилки у майбутньому. Після обіду на нас чекала еколого-патріотична гра "Паросток". Усіх учасників поділили на команда. Наша команда називалася "Козачата". Далі ми виконували різноманітні завдання - вгадували назви пісень за мелодією, відповідали на запитання про українських письменників, показували жестами прислів'я, повторювали мешканців флори і фауни України. Було чудово! Перемогла дружба, і усі отримали солодкі подарунки. Цей квест допоміг учасникам із різних куточків України стати однією дружною родиною! А ввечері ми вирушили на виставу "Весілля Фігаро" у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. Постановка надзвичайно цікава, адже переносить персонажів п'єси у сучасний світ. Не обійшлося і без гострих жартів, які так і натякали на наше суспільство. Актори, безперечно, майстерно передали образи героїв, а декорації підкреслили їх гру. Нам надзвичайно сподобалося! Втомлені, але дуже радісні та щасливі, близько опівночі ми опинилися у своїх ліжках. Відпочивали і з нетерпінням чекали наступного дня!

День 3.

Третій день розпочався із поїздки до Національного музею історії України. Кожна група мала свою тематичну екскурсію,а наша, зокрема, більше дізналася про історію України ХІХ століття. У музеї багато речей із життя та побуту людей різних часів. Проте найбільше нас вразила експозиція, присвячена нинішній війні в Україні. Там зібрані речі, які належали бійцям АТО. Проте ці "експонати" не просто поміщені під скло - кожна річ має свою неповторну щемливу історію. Після музею ми вирушили на прогулянку Пейзажною алеєю: прогулювались, фотографувались та ласували морозивом. А ось після обіду відвідали майстер-клас із першої медичної допомоги від інструкторів-медиків із зони АТО. Вони показали як надавати допомогу у різних надзвичайних ситуаціях, зокрема навчили нас робити серцево-легеневу терапію, переводити людину у стабільне положення, переміщувати потерпілих, робити перев'язки тощо. Було дуже цікаво і пізнавально не лише учасникам, а й педагогам, які також хотіли навчитися надавати якісну першу допомогу. Після напруженої роботи нам випала нагоди трохи відпочити та розслабитись на пісенному конкурсі "З Україною в серці". Учасники за бажанням співали пісні, присвячені Україні. Ми обрали пісню "Україна", слова і музику до якої написав тато однієї з наших дівчат Ані Ракул. Пісня викликала безліч емоцій. Глядачі аплодували та не переставали посміхатися. Конкурс був надзвичайно "домашнім". Під час виступів усі підтанцьовували та підспівували. А потім можна було ще досхочу потанцювати на дискотеці. А завтра новий день - нові враження! 

День 4.

Переодстаній день фестивалю також нас потішив цікавими подіями. Зранку ми виготовляли обереги для наших воїнів. Кожен міг обрати заняття до душі: намалювати листівку, зробити ляльку-мотанку, глиняного янгола, патріотичну прикрасу, декоративний млинок тощо. А в той же час можна було спуститися на вулицю і повправлятися у плетінні маскувальних сіток. Усі залюбки долучалися, і було настільки цікаво, що обрати для себе одне заняття було досить важко. Після обіду нам довелося добряче побігати під час квесту "У пошуках червонокнижних рослин і тварин". Ми дізналися, які рослини і тварини України є рідкісними, а у кінці навіть отримали розмальовки із рображенням рідкісних видів нашого регіону. Увечері усі гуртом вирушили до Національного театру оперети. Більшість із нас відвідали його вперше. Ми переглянути веселий мюзикл "В джазі лише дівчата". Щиро сміялися і співпереживали героям впродовж усієї вистави. Щасливі повернулися і з нетерпінням чекаємо наступного дня!

День 5. 

П'ятий день фестивалю був завершальним. На учасників чекало урочисте закриття. Усі зібралися на відкритому майданчику на вулиці. Атмосфера панувала дійсно домашня: діти з різних куточків України дарували один одному пісні, танці, теплі слова та посмішки. Активно підспівували і навіть підтанцьовували кожному виступові. Потім команди висловили свої думки щодо 25-річчя незалежності України. Приємно було чути, що діти бачать Україну у майбутньому сильною, незалежною та провідною європейською державою, із вихованими та толерантними громадянами, відмінною екологією та економікою. І надзвичайно приємно те, що вони готові докладати усіх зусиль для того, щоб зробити нашу країну саме такою. Далі усі учасники та педагоги отримали подяки та грамоти. А насамкінець - заспівали державний гімн України. Було надзвичайно тепло і затишно, фестиваль перетворив команди із різних областей у одну велику дружну українську родину! І ми хочемо, щоб так було і у нашій рідній країні! Усі - як одна сім'я!!!